22 Temmuz 2013 Pazartesi

Neler Yapmışım ?

Yazmayalı epey oldu. Ne zamandır yazmayınca içten içe kuruntu yaptım:) Malum ramazan , işten eve geliş postlar birikti de birikti. Azar azar yazmaya devam o zaman :)Bir kaç hafta bile olsa uzun uzun zamanlar oldu gibi geliyor.Bu haftalar içerisinde de yaptıklarımdan fotoları sizlere sunuyorum :)


Et schnitzel ve patates püresi ; eve gelince yapımı kolay , fazla beni yormayan birşeylere bakıyorum hemen, hem zaman açısından hem de artık dinlenmeye çekilmek istememden :) Dolabıma bakarken çok az patates yemeğim vardı bende onu hemen patates püresine çevirdim , buzluğumda daha önceden hazırlanıp koyulan etleri yanına çıkardım .İkisi güzel ikili olup , hem beni uraştırmadı , hem de kolayca yemeğimiz hazır hale gelmiş bulundu...


 
Kavrulmuş fındık seven var mı?
Ben her şeyin yanmışını, kavrulmuşunu nasıl severim nasıl ? :)
Biz de bu aralar fındığa takmış bulunuyoruz. Çayın yanın da güzel gidiyor söylemeden edemeyeceğim. Fındıkları hemen tavada az kavurmak lezzetini , tadını daha başka yapıyor. Tavsiye ediyorum deneyin :)
 

Evet gelelim pratik lahmacunlarımıza :)İlk denedim ve her zaman yapacağım bir tarifim daha oldu.Lahmacunla aynı lezzeti yakalayabiliyorsunuz; tek fark hamur değil :)Her şey lavaş da bitiyor.
Klasik pide yada lahmacun için kıyma içini hazırlıyoruz. ALdığımız lavaşların ( ben en incesini aldım.) üzerine kıymalı harcı elimizle ince olacak şekilde yayıyoruz. Fırını önceden ısıtıp 180 dereceye atıyoruz.10 yada 15 dk da hemen oluyor hatta resimde görüldüğü üzere fazla tutmuşum.Ben çok sevdim çok pratik, çok lezzetli.
 
 
 
En sonuncusu da ; nohutlu ve biberli pilav ve yanında mor lahana salatası.
Aklıma pilavın yanında mor lahana salatası geldi:) Mor lahanayı çok severim robottan geçirip, yoğurtlu ve mayonezle karıştırarak hazırlanan karışım ve az sarımsak hazırdır :)
 
Haftalık yaptıklarımdan ; karışık tarifleri siz güzel insanlarla paylaşmaktan çok mu çok mutluyum tabi ki :)
 
Sevgiler..